REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Havanın ısınmasıyla içimizi serinletecek tarifler de listelerde yerini almaya başladı.  Yaz mevsiminin zengin meyve seçenekleri de bu tarifleri süslemeye başladı. İşte pratikçe hazırlayabileceğiniz yaz mevsimi tatlılarından bir  tanesi: Meyveli Soğuk Pasta

Öncelikle iki paket krem şantiyi 2 su bardağı soğuk süt ile güzelce çırpınız. Daha sonra dilediğiniz bisküviyi iri parçalar halinde kırarak krem şantinin içine atınız. Burada bisküvileri çok küçük parçalara ayırmamaya dikkat edin. Malzemeleri harmanlarken bisküviler daha da küçüleceği için elinizle çok küçük parçalara bölmeniz gerekmiyor. Bisküvi miktarını kalıbınızın büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz.

Küçük parçalar halinde kestiğiniz şeftali, muz, çilek, kivi vb. ( kendi tercihinize göre seçebilirsiniz) meyveleri karışımın içine karıştırınız. Hepsini homojen bir karışım haline getirdikten sonra ısıya dayanıklı bir kalıbın içine boşaltın. Boşaltmadan önce pastayı kalıptan rahat çıkarmak için streç film ile kaplamayı unutmayınız.

Karışımın içine tat vermesi için dövülmüş ceviz, antep fıstığı, fındık ya da damla çikolata da ekleyebilirsiniz.

Güzel bir şekilde donması için en az 2-3 saat hatta mümkünse 1 gün buzdolabında bekletiniz. Servis edeceğiniz zaman dilimledikten sonra üzerine çikolata sosu dökebilirsiniz.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
51
Güzel
Kötü Kötü
33
Kötü
Yazı Formatı Seçiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF