REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

En temel haliyle Crème Brûlée, bir kaşıkla hafifçe vurduğunuzda tepesi çatlayan, kırılgan eritilmiş şekere sahip kremsi, pişmiş bir muhallebidir.  Az malzeme ile yapılan bu tatlıda birkaç püf noktaya dikkat ederek harikalar yaratabilirsiniz.

Öncelikle süt ve kremayı bir tencere içerisine boşaltarak karıştırın. Daha sonra kaynaması için ocağa alın. Bu sırada başka bir kapta yumurta sarılarını, vanilyayı ve şekeri iyice çırpın. Ocağa koymuş olduğunuz süt ve krema karışımı kaynadıktan sonra yumurta sarılarının içerisine ekleyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu işlemi çok yavaş yapmanız gerektiğidir. Birden dökerseniz yumurta pişecek ve topaklanacaktır. Sürekli karıştırarak döktüğünüz bu karışım bir süre sonra köpürmeye başlayabilir. Üstteki köpüğü sıyırmazsanız, muhallebi piştiğinde, tüm bu baloncuklar patlayacak ve muhallebinize inişli çıkışlı bir doku verecektir. Pürüzsüz bir yapı elde etmek için karışımınızı süzebilirsiniz.
Süzmeyi tercih etmiyorsanız karışımı bir süre dinlendirebilirsiniz. Bu sürede köpük sönecektir. Karışım hazır hale geldiğinde fırın kaplarına paylaştırabilirsiniz.

Fırın kaplarını derin bir fırın tepsisine yerleştirin. Tepsiye kapların yarısına gelecek kadar sıcak su koyup 125 derecelik fırında 35-40 dakika pişirin. Fırından çıkan tatlılar hafifçe yumuşak olmalı. Tatlılar önce oda sıcaklığında soğutulup sonrasında en az üç saat buzdolabında dinlendirebilirsiniz.


Soğuyan ve dinlenen tatlıların üzerine ince bir katman halinde şeker serpin ve pürmüz yardımı ile yakın. Karamel katmanı tekrar sertleşene kadar beş dakika bekleyin. Pürmüzünüz yoksa şekeri tavada eritip ince bir katman halinde tatlınızın üzerine dökebilirsiniz. Afiyet olsun!


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
34
Güzel
Kötü Kötü
16
Kötü
Yazı Formatı Seçiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF