REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Yaz aylarının gelmesiyle beraber kilo vermek ve forma girmek için diyet listeleri hazırlanmaya başladı. Bu listelerde en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri de şeker yerine geçebilecek gıdalar oldu. Biz de, tariflerinizi tatlandıracak sağlıklı gıdaları sizler için listeledik.

Öncelikle meyvelerle başlayabiliriz. Özellikle olgunlaşmış muzun şeker oranı diğer muzlara göre daha fazladır. Bu da tatlılarınıza daha fazla tat vermesine olanak sağlar. Tatlılarınızın tadını arttırırken ıslaklık da vereceği için tarifinizin kıvam almasını sağlar.

Diğer bir malzeme ise bir hayli yüksek şeker oranına sahip olan hurma. Faydalarını saylamakla bitiremeyeceğimiz hurmayı, püre haline getirerek ya da suda bekletip yumuşatarak tariflerinize koyabilirsiniz. Ancak kullanım oranına dikkat edilmelidir. Fazla kullanıldığında hem tarifinizin tadını bozar hem de sağlığınız için tehlikeli bir hale gelir.

Meyveler dışında başvurabileceğiniz malzemeler ise bal ve pekmezdir. Vücut direnci için çok faydası olan bu iki besini tariflerinizde kullanırsanız, lezzet olarak şekeri hiç aratmayacaklardır.

Daha maliyetli ürünler tercih etmek isterseniz toz stevia tatlandırıcısı, soğuk algınlığı için de kullanılan panela, ageva şurubu, akçaağaç şurubu ve hindistan cevizi şekerini de kullanabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
169
Güzel
Kötü Kötü
150
Kötü
Yazı Formatı Seçiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF